שלטונות המכס של ברזיל החלו לאכוף מגבלות חדשות

4/09/2011

ממשלת ברזיל החילה לאחרונה מגבלות חדשות במטרה לצמצם ייבוא בלתי-חוקי ובלתי-מוסדר של מוצרי טקסטיל וביגוד. תעשיית הטקסטיל המקומית של ברזיל הביעה שביעות רצון מהמהלך, ואף הציעה לסייע לרשויות במדינה על מנת למנוע הונאות ותשלומי-חסר בתחום ייבוא הטקסטיל. עם זאת, היבואנים בברזיל חוששים שהמגבלות החדשות יערימו קשיים על המסחר הבינ"ל, ויגרמו לעיכובים בייבוא סחורות לברזיל.

ב-17.8 הודיע המכס של ברזיל על תקנה חדשה בתהליך הייבוא של טקסטיל ומוצרי ביגוד, שעלולה לעכב סחורות נכנסות בעד 180 יום. עיכוב שכזה עלול אף לגרור עלויות נוספות כגון עלויות אחסנה, ייקור הוצאות הביטוח, ועוד. תהליך זה נוגע לפריטים הנמצאים בסיווג המכס תחת פרקים 61-62. בנוסף להארכת תהליך הביקורת, התקנה כוללת ביקורת מדוקדקת יותר של הצהרת המכס והמשך תהליך בקרת חשבונות.

מעבר לכך, רשויות המכס בברזיל החלו לאכוף לאחרונה תקנות חדשות הכוללות אכיפה מחמירה של מגבלות ייבוא על מוצרי טקסטיל ולבוש. כך למשך משלוח מיובא לברזיל שמשקלו בפועל שונה מזה שמופיע על שטר המטען ומסמכים נלווים אחרים, עלול לעבור תהליך של בדיקה מעמיקה יותר שאף תסתיים בהחרמתו. כך גם כל מקרה של אי-הלימת נתונים יתועד ברישומי הרשות לסחר חוץ של ברזיל (RADAR), וכך עלול להקשות בעתיד על ייצוא לברזיל מצד אותו גורם.

צעד נוסף אותו נקטו הרשויות בברזיל הוא העלאת שיעור המס הפדרלי המוטל על מוצרי טקסטיל, הנעלה ורהיטים מיובאים, מ-7.6% ל-9.1%.

לפי רשויות המכס והמס בברזיל, מטרת הצעדים הללו היא לשפר את יכולת האכיפה של נהלי המכס, ולאפשר להקל את הביורוקרטיה על חברות שפועלות לפי הנהלים ומגלות נכונות לשיתוף פעולה.

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share