הסרת הגנות על התעשייה הישראלית - הפחתת מכסים חד-צדדית

11/08/2011

לכבוד

המנהל/ת הכללי

 

א.ג.נ.,

 

הנדון:  הפחתת מכסים חד צדדית

 

כהתייחסות ליוקר המחייה הקימה הממשלה מספר צוותים שמטרתם בחינת רמת המחירים במשק. צוות בהובלת משרד האוצר בוחן כרגע הפחתת הגנות ובהן גם מכסים על סחורות המיובאות לישראל ממדינות עימן אין לישראל הסכמי אזור סחר חופשי.

 

הכוונה להפחתת המכסים ביבוא ממדינות דוגמת סין, קוריאה, הודו, יפן, רוסיה, אוקראינה, דרום אפריקה, אוסטרליה וכו'.

 

עד כה עמדת התאחדות התעשיינים הייתה כי לאחר שהושלמה תוכנית החשיפה בשנות ה 90, בה ירדו המכסים לרמה מינימלית, הפחתת המכסים צריכה להיות הדדית ובמסגרת הסכמי סחר. לדעתנו הפחתת מכסים חד צדדית כיום תפגע בכושר המיקוח של ממשלת ישראל במו"מ להסכמי אזור סחר חופשי חדשים, אשר יועילו ליצוא הישראלי ויתרמו לתעשייה כולה.

 

כמו כן, חשוב לבחון את הרגישויות בתעשייה הישראלית להפחתת מכסים, במיוחד לאור החשש כי המערכת הכלכלית הבינלאומית נמצאת לפני מיתון עמוק.

 

לאור זאת חשוב לנו לאתר המפעלים והמוצרים הרגישים ביותר להסרת ההגנה, ביחס ליבוא. בנוסף, נבקש לאתר את חומרי הגלם והמוצרים אשר ניתן לבטל עליהם את המכס וביטול זה יביא להשפעה חיובית על מחירי המוצרים הסופיים בשוק המקומי וחיזוק כושר התחרות של המשק הישראלי.

 

אנו  על כן מבקשים מכם שתערכו בדיקה מדוקדקת  של רגישות המוצרים שאתם מייצרים  להפחתה אפשרית של המכס  על מוצרים זהים  מארצות שלישיות דהיינו  אלו שאין לנו הסכמי סחר חופשי איתן.

 

להבהרת הנושא, להעברת המוצרים, ופריטי המכס הרגישים, וכן על מנת לחוות דעה על הנושא,  ניתן לפנות אל נתנאל היימן: natanel@industry.org.il     טל: 03-5198815/6

 

בברכה,

 

אמיר חייק

מנכ"ל התאחדות התעשיינים

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share