הרחבת תוכנית הערבות ליצואנים, בהיקף של 2.75 מיליארד ₪

31/03/2011

הרחבת תוכנית הערבות ליצואנים, בהיקף של 2.75 מיליארד ₪

 

וועדת הכספים של הכנסת צפויה לאשר מסגרת ערבויות ליצואנים לצורך השקת תכנית חדשה והרחבת היקף פעילות חברת אשרא. מטרת התכנית היא הרחבת פעילות היצוא הישראלי מתוך הכרה בחשיבות היצוא כמנוע צמיחה למשק. התוכנית בהיקף של כ-2.75 מיליארד ש"ח תרחיב את פתרונות המימון ליצואנים וכן תגדיל את סל השירותים שמציעה חברת הביטוח הממשלתית "אשרא".

 

התוכנית כוללת 2 צעדים להרחבת היצע האשראי לטווח בינוני וארוך הניתן ליצואנים ישראלים:

 

1.      ערבות מדינה לעסקאות יצוא בטווח הזמן הבינוני – תוכנית Top Up-2 -: לראשונה בישראל יכנס המגזר העסקי לתחום הביטוח לטווח הבינוני בעידוד הממשלה. בהמשך לפעילות הממשלה בזמן המשבר שכללה את תוכנית ה- Top Up (טווח קצר), אשר באמצעותה יצאו לפועל עסקאות יצוא בהיקף של כ- 1.8 מיליארד ₪, משיק משרד האוצר תוכנית חדשה להרחבת היצע האשראי הניתן לעסקאות של טווח זמן בינוני (מעל שנה ועד חמש שנים), וזאת  באמצעות שיתוף פעולה של הממשלה עם החברות לביטוח אשראי ליצוא. התוכנית תעודד את התחרות, תשפר את המענה שמקבלים היצואנים הישראלים ותביא למינוף של כספי המדינה. התוכנית משנה את חלוקת הסיכונים בין הסקטור הפרטי לבין המדינה כך שהסקטור הפרטי יכנס לתחום זה החשוב לפיתוח המשק. התוכנית תוצע בהיקף של 1 מיליארד ₪ ותופעל למשך כשנתיים וחצי, בין היתר, על מנת למסד פעילות של הסקטור הפרטי בתחום.

2.      הרחבת היקף הפעילות של חברת "אשרא": "אשרא" הינה חברה ממשלתית העוסקת בביטוח אשראי ליצואנים בארצות בהן קיים כשל שוק או בעסקאות אשראי לטווח זמן בינוני וארוך. עקב הגדלת התחרות בסחר העולמי ובביקוש למימון עסקאות בתנאי אשראי ארוכים, יפעל משרד האוצר לשיפור כושר התחרות של היצואנים הישראלים באמצעות הרחבת פתרונות המימון וסל השירותים שמספקת החברה ליצואן. לאור העלייה הגדולה בביקוש מצד יצואנים וכן הרחבת השירותים המתוכננת, תגדל מכסת הערבויות המוענקות לחברה מ- 1.25 מיליארד דולר ל- 1.75 מיליארד דולר.

 

 

למידע ופרטים נוספים ניתן לפנות אל

נתנאל היימן - אגף סחר חוץ וקשרים בינלאומיים

טל' 03-5198815-6

 E-mail: natanel@industry.org.il

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share