עדכון - איסור מתן שוחד לעובדי ציבור זרים

2/12/2010

 

ישראל, כמו מדינות רבות אחרות, הינה חברה באמנת ארגון ה OECD-למאבק בשוחד של עובדי ציבור זרים בעסקאות סחר בינלאומיות (OECD Convention on Combating Bribery of Foreign Public Officials in International Business Transactions) ובאמנת האו"ם נגד שחיתות (UN Convention against Corruption- UNCAC) התפיסה העומדת בבסיס המחויבות של המדינות השונות למאבק בשחיתות בכלל ובמתן שוחד לעובד ציבור זר בפרט היא כי השחיתות והשוחד הן תופעות חוצות גבולות החותרות תחת הממשל התקין והפיתוח הכלכלי וכן מעוותות את תנאי התחרות בשוק הבינלאומי. לפיכך יש צורך בנקיטת גישה מקיפה ורב-תחומית על מנת למנוע תופעות אלו ולהיאבק בהן ביעילות, תוך שיתוף פעולה בינלאומי. עם התגברות הגלובליזציה והתרחבות הסחר הבינלאומי, אלו העוסקים בפעילות מסחרית בינלאומית ניצבים בפני תנאי מסחר מורכבים וחשופים לתופעות של שוחד ושחיתות. אחד האמצעים אותם נקטה מדינת ישראל על מנת להגביר את המאבק בתופעת השחיתות הינו קביעת עבירה מיוחדת של מתן שוחד לעובד ציבור זר .

 

מצ"ב לעיונכם העלונים שהוציא משרד המשפטים בנושא המאבק בשוחד עובדי ציבור זרים.

 

משרד המשפטים - עלון הסברה - איסור מתן שוחד לעובדי ציבור זרים (1)  משרד המשפטים - עלון הסברה - איסור מתן שוחד לעובדי ציבור זרים (1)
משרד המשפטים - עלון הסברה - איסור מתן שוחד לעובדי ציבור זרים (2)  משרד המשפטים - עלון הסברה - איסור מתן שוחד לעובדי ציבור זרים (2)
הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share