סמינר: "הסכם הסחר ישראל-מרקוסור הלכה למעשה"

סמינר:  "הסכם הסחר ישראל-מרקוסור הלכה למעשה"

יום שלישי 5/10/2010 בין השעות 15:30-18:00

המכון הישראלי ליצוא ולשת"פ בינלאומי, המרד 29 תל-אביב

אולם "ישראל" קומה 5

 

ב-1/6/2010 נכנס לתוקפו הסכם הסחר החופשי בין ישראל למדינות גוש המרקוסור, הסכם אשר צפוי לשפר מאוד את הסחר הבינ"ל של ישראל בעשור הקרוב.

ארגון המרקוסור הוקם בשנת 1991 והוא מורכב ממדינות מפתח ביבשת הלטינית: ברזיל, ארגנטינה, אורגוואי ופרגוואי. מבין ארבעת מדינות הגוש, הסכם זה נכנס לתוקפו מול ברזיל, אורוגוואי ופרגוואי ועתיד להיכנס לתוקפו גם מול ארגנטינה במהלך השנה הקרובה.

ההסכם מהווה נקודת ציון חשובה בהתפתחות סחר החוץ של ישראל בעשור האחרון מאחר וישראל היא המדינה הראשונה מחוץ ליבשת האמריקאית אשר חתמה על הסכם סחר חופשי עם גוש המרקוסור. כמשתמע מן ההסכם, יופחת תשלום המכס המושט על הסחורות הישראליות המיוצאות לגוש זה בהדרגה, דבר אשר יעניק יתרון תחרותי ליצוא והיבוא הישראלים על פני מדינות אחרות. מאחר וכלכלות ישראל ומדינות המרקוסור הינן כלכלות משלימות, כבר בטווח הזמן המיידי צפויים הצדדים לתרגם את ההסכם לתועלת הדדית.

קרוב ל 90% מהייצוא הישראלי ו 50% מהייבוא הישראלי, אל מדינות הגוש ומהן, מתבצע עם כלכלת ענק מתפתחת וחברת מפתח במדינות הBRIC - ברזיל. מיום חתימת ההסכם, הוסרו בהדרגה המכסים על מוצרי תעשייה וחקלאות ישראליים בכניסה לברזיל. בכך, תהפוך ישראל למדינה היחידה מחוץ לאמריקה הלטינית הנהנית מסחר חופשי עם ברזיל, דבר המקנה יתרון תחרותי עצום לייצוא הישראלי ומסייע בהתמודדות אל מול אחד החסמים הגדולים ביותר לסחר עם ברזיל – המיסוי הברזילאי הגבוה. 

מכון היצוא הישראלי בשיתוף מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת, והתאחדות התעשיינים ביום שלישי ה- 5/10/2010 בין השעות 15:30-18:00 במכון היצוא, סמינר בנושא "הסכם המרקוסור הלכה למעשה" אשר יכלול היבטים פרקטים של ההסכם תוך מתן הסברים לפרטי ההסכם.

בסיום הסמינר יועמדו לרשות המשתתפים עמדות מידע בהן ניתן יהיה לקבל מידע פרטני אודות ההסכם. המעוניינים בקבלת מידע מתבקשים להצטייד בפריטי המכס (HS code) הרלוונטיים.

 

דמי השתתפות

150 ₪ לחברי מכון, חברי לשכות המסחר ישראל-אמל"ט וישראל-ברזיל, חברי התאחדות התעשיינים, חברי איגוד לשכות המסחר

250 ₪ ללא חברים

 

נודה לכם על מילוי טופס ההרשמה המצ"ב ומשלוחו ללשכת המסחר ישראל-אמל"ט info@camaraisrael.org.il

טופס הרשמה  טופס הרשמה
סדר יום  סדר יום
הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share