הורחב הסיוע ליצואנים קטנים בביטוח עסקאות יצוא

28/06/2010

 

ליצואנים בעלי מחזור של עד 2 מיליון דולר בשנה יינתן סיוע בביטוחי סיכוני אשראי, זאת באמצעות הקלה משמעותית בעמלות המינימום השנתיות

בעקבות פניית התאחדות התעשיינים, משרד האוצר הודיע על הרחבת הסיוע ליצואנים קטנים - בעלי מחזור של עד 2 מיליון דולר בשנה. ליצואנים אלה יינתן סיוע בביטוח סיכוני אשראי בעסקאות יצוא, באמצעות הקלה משמעותית בעמלות המינימום השנתיות הנגבות מהם על ידי המבטחים.

נוסף על כך, ייהנו מהטבה בשיעור של 25% על הפרמיות הנגבות במסגרת תוכנית ה-Top Up לביטוח סיכוני סחר חוץ, אותה הפעיל החשב הכללי לפני כשנה וחצי כחלק מהצעדים לטיפול במשבר הגלובלי. מתן סיוע זה הינו שיתוף הפעולה בין החשב הכללי לבין חברות ביטוח האשראי הפרטיות, בסס"ח וכלל ביטוח אשראי.

 

לפני כשנה חתם משרד האוצר עם בסס"ח וכלל ביטוח אשראי על הסכם לפיו תיקח על עצמה המדינה חלק מהסיכון במסגרת ביטוח סיכוני אשראי לטווח קצר, באופן שיאפשר ליצואנים ליהנות ממסגרות ביטוח גדולות יותר. במסגרת התוכנית, הוצאו פוליסות ביטוח ליותר מ-1,000 עסקאות יצוא בהיקף של כ-275 מיליון דולר.

עד כה יצואנים קטנים התקשו ליהנות מיתרונות התוכנית כיוון שעמלת המינימום השנתית שהמבטחים גובים מהם היא גבוהה ביחס לסכום השנתי המבוטח, ועל כן הם כלל לא השתמשו בביטוח סיכוני אשראי לטווח קצר ואינם נהנים מהגדלת מסגרות הביטוח.

לאור  הממצאים הנ"ל, הוחלט לפעול על מנת לאפשר ליצואנים הקטנים נגישות לביטוח סיכוני אשראי לטווח קצר, דבר אשר יאפשר להם להגדיל את מספר עסקאות היצוא ונפחן.

במסגרת התוכנית, הסכימה המדינה להפחית את העמלה שנגבית על ידה בגין ביטוח הרובד השני של הסיכון בתמורה לכך שהמבטח המסחרי יפחית את עמלת המינימום השנתית.

 

להבהרות ניתן לפנות לנתנאל היימן , תאחדות התעשיינים: 03-5198814/6 , Natanel@industry.org.il

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share