פיילוט פרויקט הסגרים האלקטרוניים במעבר נהר הירדן יצא לדרך

11/02/2010

 שיתוף פעולה בין המכס הירדני לבין המכס הישראלי:
פיילוט פרויקט הסגרים האלקטרוניים במעבר נהר הירדן יצא לדרך

אתמול עברה במעבר גבול נהר הירדן, בשעה טובה ובצורה מוצלחת, המכולה הראשונה שעשתה דרכה מירדן לישראל עם סגר אלקטרוני. מדובר במכולה הראשונה במסגרת פרויקט הסגרים האלקטרונים שסוכם לגביהם במסגרת ההסכם שנחתם בין המכס הירדני לבין המכס הישראלי, בדבר הגברת שיתוף הפעולה הביטחוני בפיקוח על תנועת מכולות מירדן לישראל. 

פרויקט הסגרים האלקטרוניים נועד מחד להגביר את אבטחת שרשרת הסחר ומאידך להקל על תנועת המכולות. במסגרתו ננעלות המכולות בסגר אלקטרוני לאחר המכלתם, סגר המאפשר מעקב אחר תנועת המכולות באמצעות מערכת ממוחשבת.

בשלב זה חל הפרויקט על יצוא סחורות ירדניות, המכילות חומרי גלם או מרכיבים מישראל וזאת במסגרת הסכם הקוויז, המשותף לישראל, לירדן ולארה"ב, המאפשר יצוא סחורות מירדן לארה"ב דרך ישראל בתנאי פטור ממסים. המכולות הירדניות מיוצאות לארה"ב דרך נמל חיפה.

עם סיום הפיילוט, תבחן יעילות המערכת ע"י הגורמים המעורבים ויוחלט האם להפעילה בצורה מבצעית, דבר שיחייב את החברות המייצאות להצטייד בסגרים אלקטרוניים, המתאימים לשימוש רב פעמי וזאת במקום הסגרים המכאניים הרגילים.

דורון ארבלי ראש מינהל המכס ציין כי הפעלת המערכת התאפשרה כתוצאה משיתוף פעולה טוב ויעיל של כלל הגורמים ובמיוחד של הנהלת משרד האוצר, משרד החוץ, השגרירות הישראלית בירדן ושיתוף פעולה רציף וטוב בין מינהל המכס הישראלי למכס הירדני.

הפרויקט הינו ציון דרך לשיתופי פעולה עתידיים עם שכנינו ובכוונתנו לשפר תהליכים נוספים, שמטרתם לייעל את מעבר הסחורות, לקצר לוחות זמנים ולהסיר חסמים הן ללקוחות בצד הירדני והן ללקוחות בצד הישראלי.

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share