הרחבת רכש טקסטיל "תוצרת ארה"ב" על ידי רשויות בארה"ב

2/04/2009

           
 
 הרחבת רכש טקסטיל "תוצרת ארה"ב" על ידי רשויות בארה"ב
 
1.      לאור המשבר הכלכלי העולמי, ובמסגרת תוכניות ההאצה של נשיא ארה"ב, העביר בית הנבחרים של ארה"ב תיקון לתקנה (amendment), אשר הוצעה ע"י חבר הקונגרס Larry Kissell מצפון קרוליינה ובתמיכתה של יו"ר בית הנבחרים Nancy Pelosi, על פיה כל מוצרי הטקסטיל וההלבשה הנרכשים על ידי הסוכנות הממשלתית "המנהל לביטחון תחבורתי", Transportation Security Administration ,TSA, יהיו מתוצרת ארה"ב בלבד. תיקון זה הינו הרחבה
ל"תיקון ברי" Berry Amendment, שתפקידו להגן על התעשייה המקומית האמריקנית, על ידי חיוב רכש מקומי של משרד ההגנה.
2.      משמעות התיקון, בין היתר, היא כי המדים אותם ילבשו עובדי רשויות הגבול, העובדים בנמלי התעופה ומשמר החופים בארה"ב יהיו מתוצרת ארה"ב בלבד.
3.      כיום מנסחים חברי קונגרס נוספים את הרחבת התיקון לאנשי המכס, אנשי הסוכנות הפדראלית לניהול בשעת חירום ואנשי מנהל ההגירה הפדראלי.
4.      חשוב לציין כי התיקון נכתב על ידי חברי הקונגרס באופן שאינו פוגע בהתחייבויות הבינ"ל של ארה"ב.
5.      התיקון הוסף לתוכנית ההאצה של ארה"ב בעקבות פטורי למעלה מ 60,000 עובדים בתעשיית הטקסטיל בארה"ב, בשנה האחרונה. בתעשיית הטקסטיל בארה"ב מועסקים למעלה מ 470,000 איש. יש לציין כי בתקופה זו נסגרו בארה"ב כ 44 מפעלי טקסטיל.
6.       תעשיית הטקסטיל והאופנה מצויה במיתון עמוק, מהקשים שידעה מאז קום המדינה. החלשות הדולר במהלך 2008 והמיתון העולמי שהחל ברבע האחרון של אותה שנה, פגעו קשות בתעשיית הטקסטיל והאופנה והחריפו את המשבר בענף.  בשנת 2008 פוטרו כ-1,600 עובדים בענף, מדובר בירידה של 9.5% במצבת העובדים, אשר בשנת 2009 מפרנסת 16,200 משפחות.
7.      בשנת 2008 חלה נסיגה נומינלית של 12% במכירות הטקסטיל והאופנה לעומת השנה שקדמה לה ואלה הסתכמו ב-8.4 מיליארד שקל. בתוך כך – מכירות הטקסטיל לשוק המקומי ירדו אשתקד ב-13% והסתכמו ב-4.7 מיליארד שקלים.


 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share