מעוניינים לייצא לפנמה עם שיעור מכס מופחת? עדכנו אותנו!

11/01/2015

 

יצואנים יקרים,

כחלק מהתארגנותנו למשא ומתן, ובכדי לוודא שהאינטרסים שלכם בייצוא לפנמה יישמרו ככל שניתן, אנא העבירו אלינו  בהקדם רשימה של פריטי המכס שאתם מייצאים לפנמה,  ו/או הייתם מעוניינים לייצא לשוק זה  (ברמת פירוט של 8 ספרות כפי שהן בכניסה לפנמה), גם אם המכס עליהם הוא כיום 0.

בסבב השיחות הראשון נדונו, בין היתר, הנושאים הבאים:

גישה לשווקים, מכס וכללי מקור, שירותים והשקעות, נושאים סניטאריים ופיטו-סניטאריים ויישוב סכסוכים. זאת, בנוסף לשיחות לשם העמקת הידע ההדדי על מדיניות הסחר בתחומים שונים וקביעת מודל עבודה להמשך השיחות.
 
רקע כללי: פנמה חתמה בשנים האחרונות על הסכמי סחר חופשי עם מדינות רבות, בהן ארה"ב, האיחוד האירופי, קנדה, מדינות אפט"א, סינגפור, טאיוואן, מקסיקו, קולומביה, צ'ילה ופרו. הסכם סחר חופשי עם פנמה ישווה את מעמדה של ישראל, בהיבטים הנוגעים להטבות בסחר, למדינות אלה.

ההסכם, שיכלול גם פרק בתחום השירותים, יהווה מקפצה נוספת עבור חברות ישראליות בתחומי השירותים שיוכלו להשתלב בפעילות המדינה - בדגש על תוכנה, תקשורת, אבטחת מידע, הנדסה ומו"פ, כמו גם כמובן בתחומים האחרים – ובכך לאפשר מימוש הפוטנציאל הטמון בשוק זה ובשווקים שבסביבתו.

המו"מ מתקיים במסגרת מדיניות המינהל לסחר חוץ במשרד הכלכלה להרחיב את היצוא מישראל לשווקים חדשים, וכחלק ממדיניות הממשלה להידוק היחסים עם אמריקה הלטינית. נכון להיום נהנית התעשייה בישראל מיתרון תחרותי ביצוא לגוש המרקוסור (הכולל את ברזיל, ארגנטינה, אורוגוואי ופרגוואי) מתוקף היותה המדינה היחידה מחוץ לאמריקה הלטינית לה הסכם סחר חופשי בתוקף מול גוש חשוב זה.

בנוסף, השנה אמור להיכנס לתוקף הסכם הסחר החופשי שנחתם עם קולומביה. להידוק היחסים הכלכליים עם פנמה חשיבות הן בפתיחת שווקים חדשים עבור התעשייה הישראלית והן בחיזוק מעמדה של ישראל באמריקה הלטינית.
 
לשאלות ופניות בנושא וכן לגבי הסכמי סחר אחרים הנמצאים על הפרק ניתן לפנות לתומר קרוצ'י מהאגף לסחר חוץ וקשרים בינ"ל: tomer@industry.org.il 03.5198.752

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share