החל מה-1 ביוני: קדם רישום כימיקלים המיוצאים לאירופה במסגרת חקיקת ה-REACH

29/05/2008

יצרנים אשר לא יבצעו קדם רישום לכימיקלים לא יוכלו להמשיך ולייצא לאיחוד האירופי עד לביצוע הרישום. את הרישום עבור יצואן ישראלי יש לבצע באמצעות גוף אירופי
 
ב-1 ביוני 2008 יחל יישום חקיקת ה-REACH (Registration, Evaluation and Authorization of Chemicals) המסדירה את בקרת הכימיקלים המיוצרים והנסחרים באיחוד האירופי. במועד זה ייפתח הליך קדם-הרישום לחומרים הכימיים הנסחרים בשוק האירופי. פרק הזמן לקדם-הרישום הינו קצר ויתפרש על 6 חודשים החל מ-1 ביוני 2008 ועד ל-1 בדצמבר 2008.
 
קדם רישום הינו פעולה פשוטה של יצרנים/יבואנים אירופאים המדווחים לסוכנות הכימיקלים האירופאית על כוונתם לרשום את החומרים אותם הם מיצרים /מייבאים, תוך זיהוי היצרן/יבואן והחומר המועמד לרישום, וכן את תאריך היעד המבוקש לרישום. על מנת לבצע את קדם הרישום על היצרן הישראלי לוודא שנציג אירופי מטעמו מגיש את החומר לרישום במועד הנדרש.
 
כל יצרן או יצואן המייצר או מייצא לאיחוד האירופי חומר (באופן עצמאי, בתכשירים או באביזרים) בכמות העולה על טון אחד נדרש לעבור קדם רישום. החומרים אשר בהם נדרש ביצוע קדם רישום הינם חומרי PHASE-IN. חומר PHASE-IN הוא חומר הרשום ברשימת המצאי האירופית לחומרים כימיים מסחריים קיימים (EINECS), או חומר אשר יוצר באחת ממדינות האיחוד האירופי לפחות פעם אחת מאז שנת 1992 אך לא הוחדר לשוק, או חומר אשר הוחדר לשוק באחת ממדינות האיחוד לפני יוני 2006 (מועד כניסת החקיקה לתוקף).
 
כאמור, את הרישום עבור יצואן ישראלי יש לבצע באמצעות גוף אירופי. יצרנים אשר ירשמו בשלב קדם-הרישום את החומרים אשר הם מייצרים/מייצאים לאירופה, יזכו להארכת הזמן לשם ביצוע הבדיקות הנדרשות ולהשלמת הרישום המלא כמוכתב ב-REACH. ללא ביצוע קדם-הרישום במועדו יוטל על היצרן/יצואן של המוצר לבצע רישום מלא של החומר (על פי המסלולים המוגדרים בתקנה האירופית) אם ברצונו להמשיך ולשווק את המוצר באירופה.
 
חקיקת ה-REACH אינה נוגעת ליצרני התעשייה הכימית בלבד אלא לכל מוצרי התעשייה אשר בהם נמצאים כימיקלים. בישראל, אם כך, ההשפעה של ה-REACH תחול על קשת רחבה של תעשיות, בין היתר תעשיית התרופות, הקוסמטיקה, הדשנים, חומרי הגלם הפלסטיים, הטקסטיל ועוד.

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share