שר התמ"ת- לא לפתוח את מעבדות המכון לתחרות

21/01/2013

 

באספה השנתית של מכון התקנים תמך שר התמ"ת בעמדת נשיא התאחדות התעשיינים המתנגד לכוונה להכיר באופן חד צדדי במעבדות בחו"ל לצורך בדיקות יבוא

 

במכתב ששלח נשיא התאחדות התעשיינים, צביקה אורן, לשרי האוצר והתמ"ת הביע התנגדות נחרצת לכוונה לקדם תהליך של הסמכת מעבדות בחו"ל  למתן אישור תקן רשמי עוקף מכון התקנים.

 

לטענת אורן: "התהליך הנ"ל הינו תהליך חד צדדי אשר מחד ינטרל כל אפשרות של מכון התקנים הישראלי לחתום הסכמי הדדיות עם מעבדות מקבילות בחו"ל ומאידך יעמיד בנחיתות את היצואנים הישראליים אשר יתחרו מול גורמים זרים אשר יבדקו את מוצריהם בארצותיהם בעוד שהיצואנים הישראליים יאלצו לבדוק את מוצריהם בארצות היעד."

 

אורן הוסיף כי ראוי שהגוף אשר יונחה לחתום על הסכמי הכרה עם מעבדות בינלאומיות יהיה מכון התקנים הישראלים כך שיכירו גם בו באופן הדדי. כתוצאה, יצואן ישראלי ייהנה גם הוא מאישורי תקן להם הוא נזקק לצורך יצוא לחו"ל.

 

בנאומו באסיפה השנתית של מכון התקנים התייחס שר התמ"ת, מר שלום שמחון, לסוגיה זו והביע רשמית תמיכתו בעמדת נשיא ההתאחדות.

 

מצ"ב מכתבו של נשיא התאחדות התעשיינים, מר צבי אורן לשר האוצר מר שטייניץ ןלשר התמ"ת מר שלום שמחון בנושא הסמכת מעבדות בחול למתן אישור תקן רשמי עוקף מכון התקנים - 432.

צבי אורן לשר האוצר מר שטייניץ+ שר התמת מר שלום שמחון - הסמכת מעבדות בחול למתן אישור תקן רשמי עוקף מכון התקנים - 432  צבי אורן לשר האוצר מר שטייניץ+ שר התמת מר שלום שמחון - הסמכת מעבדות בחול למתן אישור תקן רשמי עוקף מכון התקנים - 432
הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
ההתאחדות לשירות העסק שלך

עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share