תקינה לשרותך

התקינה במובנה הרחב כוללת מגוון רחב של פעילויות ונושאים – הכנת תקנים ישראליים, קביעת תקנים רשמיים, אכיפת התקנים הרשמיים, התעדת (certification) מוצרים (תו-תקן), התעדת מערכות איכות ומערכות ניהול הסביבה, מעבדות בדיקה, וכמובן את פעילות נציגי התעשייה הישראלית בתקינה הבינ"ל.  לנושאים אלה יש קשר ישיר, הדוק ומיידי למספר רב של מפעלי תעשייה.  לפיכך להחלטות המתקבלות בקשר לנושאים אלו יכולה להיות השלכה עסקית חשובה ואף קריטית על מפעלים אלה.

בשנים האחרונות העמיקה פעילותה של הממשלה בתחום התקינה. פעילות זאת מכוונת ביסודה להקטנת הגבלות לא הכרחיות לסחר, להגברת התחרות במשק תוך הקטנת העלויות לצרכן, ולעידוד השתלבות מדינת ישראל בתקינה הבינ"ל.  על-אף יוזמות החקיקה הרבות בשנים האחרונות והחלטות הממשלה בנושא, תמונת המצב הסופית טרם התייצבה, ויש לצפות כי גם בעתיד הקרוב יישאר נושא התקינה על סדר היום הציבורי בכלל, ובמסגרת ההתאחדות בפרט.

ההתאחדות, בהכירה בחשיבות הנושא, מקדישה לו מאמצים רבים ותשומת לב יתרה, דבר שבא לידי ביטוי, בין השאר, במינוי עובד מיוחד לתחום זה, בהפעלת "ועדה ביתית לענייני תקינה" האמורה לדון בנושאי תקינה שונים ולגבש את עמדת ההתאחדות לגביהם, בהפעלת ועדות משנה לטיפול והובלת נושאים ייחודיים הקשורים בתחום, ובהתקשרות עם יועץ מיוחד לתחום התקינה בעל ניסיון עשיר ומגוון אשר מלווה בצורה הדוקה את כל פעילויות ההתאחדות בתחום זה.

דף זה נועד לעדכן אתכם התעשיינים בפעילות הנעשית בתחום התקינה, להביא לידיעתכם מידע חשוב ורלוונטי ולהעמיד לרשותכם כלי עבודה שימושיים באמצאות הקישורים הבאים:

* תקנים בביקורת ציבורית - לקבלת מידע על תקנים ישראלים חדשים, רוויזיות בתקנים הקיימים המפורסמים לביקורת הציבור, העברת התייחסות לתקנים אלו ועוד ראו "תקנים בביקורת ציבורית".

* מכון התקנים הישראלי - מכון התקנים הישראלי אחראי על הכנת תקנים והבטחת איכותם של מוצרים, במטרה לקדם את המשק תוך הבטחת שלומו של הפרט, רווחתו ואיכות חייו.
כמו כן מציג האתר: תשובות לשאלות נפוצות, דיווח פרטני על נושאים אקטואליים בתחום התקינה וחדשות כלליות בנושאי תקינה, קישוריות לאתרים אחריםהקשורים במרחב התקינה המקומי והבינלאומי.

לפרטים ניתן לפנות למנהל מחלקת רגולציה ותקינה בהתאחדות התעשיינים

אייל פרובלר, עו"ד

טל: 03-5198835

פקס:03-5198732

eyalp@industry.org.il

 

 

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
ההתאחדות לשירות העסק שלך

עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share