כתבה 3 גליון אחרון

18/01/2009
מהפך: חוק עידוד השקעות-הון לא יבוטל ותקציבו יוכפל

לחץ משותף של יו"ר הקואליציה, חה"כ אלי אפללו ושל נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, הביא הן להארכת מסלול המענקים בחוק לעידוד השקעות-הון לשנת 2008 כולה, והן להכפלת תקציבו. מסלול המענקים עמד להסתיים בסוף חודש דצמבר 2007.

 

המאבק שניהלה ההתאחדות בשנה החולפת, בהובלת הנשיא שרגא ברוש, נעשה במטרה לשנות את מגמת האוצר להזדכות על תמריצי המדינה לפיתוח התעשייה ובכך לעודד למעשה את התעשייה להעביר את פעילותה הייצורית לחו"ל.

 

במסגרת המאבק הזמינה ההתאחדות מחקר אמפירי מקצועי שהוכיח כי חוק עידוד השקעות-הון עמד בכל יעדיו ותרם במידה משמעותית להגדלת התוצר ולהגדלת הייצוא ומספר המועסקים, ובכך הגביר את יתרונה התחרותי של מדינת ישראל.

 

יצוין כי בשבוע שעבר (ג') הופיעו בפני וועדת הכספים של הכנסת נשיא התאחדות התעשיינים - שרגא ברוש, ויו"ר ההסתדרות, עופר עיני (בהופעה נדירה בוועדת הכספים).  ברוש אמר בישיבה כי כוונת האוצר להקצות 150 מיליון שקל למסלול המענקים אינה מציאותית וכי מדובר בסכום מגוחך שאינו מקדם לשום מקום. עוד אמר, כי צריך לסכם תכנית רב-שנתית כדי לשדר יציבות למשקיעים.

עופר עיני אמר כי על-פי מחקרים, מסלול המענקים בחוק מייצר מקומות עבודה ולכן המשך מסלול זה הוא בדמנו ובנפשנו.

 

יצויין, כי חברי ועדת הכספים תמכו מקיר לקיר בדרישה להאריך בשנה לפחות את מסלול המענקים בחוק לעידוד השקעות-הון, תוך העמדה של 500 מיליון שקל למסלול זה לשנת 2008.

 

בדיון, בראשותו של ח"כ סטס מסז'ניקוב, נכחו חברי הכנסת: אפללו, ליצמן, פרופ' ברוורמן, חרמש, סלומיאנקי, ריבלין, יחימוביץ', אורן וכץ. 

 

הדפסשלח לחבר
כתבות נוספות
כתבה 2 גליון אחרון, 18/01/2009
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share