ראיון פרידה עם יו"ר ועדת העבודה היוצא רן טוטנאור

רן טוטנאור יו"ר  ועדת העבודה של התאחדות התעשיינים ולשכת התיאום של הארגונים הכלכליים מסיים בימים אלו את כהונתו. זו גם הזדמנות לסכם את שנות כהונתו בשנים 2009-2010 באחד התפקידים הציבוריים  המרכזיים והחשובים . רן טוטנאור בן 49 דור שלישי למשפחת תעשיינים אשר הקימה את חברת טוטנאור בע"מ המייצרת מכשור רפואי ומייצאת את מוצריה ל-114 מדינות ברחבי העולם. רן כיהן במגוון תפקידים ובהם יו"ר דור ההמשך בהתאחדות התעשיינים, יו"ר מרחב ירושלים ועתיד לכהן מתחילת 2011 כיו"ר, איגוד תעשיות חשמל מתכת ותשתית ,האיגוד הגדול ביותר בהתאחדות המונה מעל 400 מפעלים.

 

שאלה- תאר את מפת יחסי העבודה במשק  נכון לסוף 2010 עם סיום כהונתך

תשובה- אין זה סוד כי מערכת היחסים האישית שנוצרה בין נשיא התאחדות התעשיינים ונשיא לשכת התיאום מר שרגא ברוש עם יו"ר ההסתדרות הכללית החדשה מר עופר עיני מקרינה על מפת יחסי העבודה.הגישה המובילה היום  הינה הידברות הידברות ועוד קצת הידברות. ההסתדרות הכללית גילתה אחריות רבה בשנתיים האחרונות ויחד דאגנו ליציבות מערכת יחסי העבודה במשק בלי יותר מדי סכסוכי עבודה וכמעט ללא ן שביתות. פורום השולחן העגול שהתמסד בתקופה זו ביוזמתו של שרגא ברוש תפס את מקומו כדרך היעילה ביותר להסדרת יחסי העבודה במשק היווה את גולת הכותרת.

שאלה- בתקופת כהונתך נחקקו חוקים שחיזקו את מעמד  ארגוני העובדים. האם לדעתך   השינוי  טוב למעסיקים ?

תשובה- אין תמימות דעים בין חברי ההתאחדות בנקודה זו, אין ספק כי כוחה של ההסתדרות במגזר הציבורי גדול בשיעורים גבוהים בהרבה מכוחה במגזר הפרטי. אנו עדים בשנתיים האחרונות להתארגנויות עובדים במקומות עבודה פרטיים. שנתקלת לעיתים בהתנגדויות של המעסיקים. אין זה סוד כי גם בקרב המעסיקים וגם בקרב אנשי ההסתדרות ישנם  גורמים שלא הפנימו את "העידן החדש " במערכות היחסים בין הארגונים. במהלך תקופת כהונתי יזמנו כנס משותף עם אנשי ההסתדרות בבית ברל, ע"מ להעביר את מסר ההידברות לאנשי השטח.ארגון עובדים אחראי המבין את חלוקת התפקידים בינו לבין ההנהלה  יכול להוות גורם חיובי ביחסי העבודה .

שאלה- מהו ההישג הגדול ביותר שלך בתקופת  כהונתך כיו"ר ועדת העבודה?

תשובה- נפלה לידי הזכות להיות חלק  ממערכת שבראשה עומד נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש. השנתיים האחרונות עמדו בסימן המשבר הכלכלי העולמי שהשפיע גם על ישראל  ובמיוחד על תעשיות הייצוא.ו.עברנו את השנים האלו ללא שביתות או זעזועים  משמעותיים תוך שמירה על רמת תעסוקה יציבה ושיעור אבטלה נמוך. במהלך תקופתי כיו"ר הועדה פתחנו במו"מ אינטנסיבי עם ההסתדרות הכללית לחתימה על הסכם קיבוצי  כללי בדבר  העסקה בשעות עבודה  גמישות , בכדי לשקף את התמורות שחלו בדפוסי העבודה במשק במהלך השנים האחרונות.

הסכם זה לכשייחתם  יהווה מהפכה אמיתית במערכת יחסי העבודה במשק.

שאלה-האם תוכל להרחיב מעט על אודות ההסכם המתגבש?

תשובה- הסכם זה נותן מענה לצרכי המעסיקים בתחומי ההיי טק ובתחומים נוספים בהם נדרשים שעות עבודה גמישות.החוק הקיים היום נחקק לפני שנים רבות ואיננו מתאים לשוק העבודה במאה העשרים ואחת.הסדרת  שעות העבודה בהסכם קיבוצי תסיר את אי  הוודאות הקיימת היום ותיצור מנגנון אחיד ברור ושקוף להסכמי שכר בין העובדים למעסיקים.

שאלה- מה בדיוק כולל תפקידך כיו"ר ועדת העבודה של ההתאחדות ?

תשובה- ועדת העבודה של ההתאחדות מונה כ 18 חברים ומורכבת מנציגים נבחרים מענפי התעשייה השונים. מתוקף תפקידי הנני חבר נשיאות התאחדות התעשיינים ומכהן במקביל גם כיו"ר ועדת העבודה של הארגונים הכלכליים. במסגרת תפקידי אני עומד בקשר  עם גורמי הממשל השונים בתחומים הקשורים במישרין לתחום העבודה ובנושאים המשיקים לתחום . התפקיד כולל  ייצוג ההתאחדות  בכנסת ישראל והשתתפות  בוועדותיה. ראוי להדגיש כי אנו נאלצים להתמודד עם  מבול הצעות חוק פופוליסטיות אשר חברי הכנסת מציעים, רובן מטילות על המעסיקים אחריות נוספת הן כספית והן פלילית. לעיתים הרגשתי כמו הילד ההולנדי עם האצבע בסכר מול מבול הצעות החוק הללו.ישנה אשליה בין חברי הכנסת כי מוטלת עליהם חובה להגן על העובדים מפני המעסיקים ולהרבות בחוקי מגן שונים ומשונים.הליכה בקו זה סופה שתהיה לחרב פיפיות שתרתיע  משקיעים פוטנציאליים מלהקים מפעלים חדשים ותותיר את ציבור העובדים עם הרבה זכויות וחוקים אך ללא מקומות עבודה. בעזרתם של גורמים רבים בהתאחדות אנו עוסקים בהסברת הנזקים הטמונים בהצעות אלו והורדתם מסדר היום  וזאת  בעבודה נמרצת וסיזיפית.

הפעילות בלשכת התיאום של הארגונים הכלכליים הנה עסק מורכב יותר. בוועדה חברים כל  היורי"ם של ועדות העבודה של הארגונים החברים בלשכת התיאום כגון : הקבלנים, המלונאים, הבנקאים וכיו"ב.
בשל מגוון ייצוג הארגונים הכלכליים בוועדה, אנו עוסקים בכל נושאי העבודה במשק ומנסים להגיע לפתרון בכל נושא המועלה ע"י ארגון זה או אחר.

בהזדמנות זאת אני רוצה להודות לכל חברי הועדות ובעיקר לעובדי אגף העבודה שעושים מלאכתם במסירות ובנאמנות. לא בכדי נחשב אגף העבודה לאחד האגפים המובילים בהתאחדות מזה שנים.

 תודתי נתונה לראש האגף אבי ברק, למנהל המחלקה למשפט עבודה עו"ד עופר יוחננוף, לראש תחום חקיקה עו"ד מיכל חילי, לאביבה קרני מזכירת האגף ולחיזקיה ישראל מנהל המחלקה לביטחון סוציאלי.

אני מאחל הצלחה בתפקיד למחליפי  ומקווה כי ימשיך לשמור על מעמד האגף כגורם מוביל בתחום יחסי העבודה במשק בכלל ובתעשייה בפרט.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share