כתוצאה מהקיצוץ המתמשך בתקציבי החינוך הטכנולוגי-מקצועי בישראל

21/09/2011

נרתמה התאחדות התעשיינים לפעילות אקטיבית בתחום, מתוך כוונה להעמיד את נושא החינוך-טכנולוגי מקצועי בישראל, בסדר עדיפות לאומי גבוה יותר , איכותי. 
 
פעילות התאחדות התעשיינים כוללת הפעלת לובי לקידום החינוך הטכנולוגי-מקצועי,  הצגת ניירות עמדה למקבלי החלטות, המציגים את ההשלכות של הקיצוץ בחינוך הטכנולוגי על הפרט (התלמיד והתלמידה), על הצבא ועל המשק ככלל והתעשייה הישראלית בפרט, וייזום ומעורבות בפעילויות ובתוכניות לקידום החינוך הטכנולוגי-מקצועי בישראל.
 
תוכנית טו"ב – טכנאי ובגרות, הנה אחת התוכניות האטרקטיביות אותן מובילה התאחדות התעשיינים, בשיתוף המנהל למדע וטכנולוגיה במשרד החינוך, רשתות החינוך וצה"ל. התכנית מקנה לתלמידים הן תעודת בגרות והן תעודת טכנאי עם סיום כיתה י"ב במקצועות הנדרשים בצבא ובתעשייה.
התוכנית מופעלת בהצלחה בשנת תשס"ט ב-60 בתי ספר והמטרה להגיע בשנת 2012 ל-2500 בוגרים בכל שנה (10,000 תלמידים הלומדים בתוכנית בו-זמנית).
 
כמו כן, פועלת התאחדות התעשיינים לפתוח מגמות להשכלה טכנולוגית על תיכונית: טכנאים, הנדסאים ומהנדסים בתחומים הנדרשים בתעשייה, ויוזמת תוכניות להכשרה ולהשתלמויות של מורים טכנולוגיים, בשיתוף התעשייה, לשם שדרוגם המקצועי והידוק הקשר בין בתי הספר וסגל הוראה לבין הצרכים וההתפתחות הטכנולוגית של התעשייה. 
לפעילות המחלקה לחינוך טכנולוגי והכשרה מקצועית - לחץ כאן

 

לפרטים נוספים:

ד"ר טל לוטן

מנהלת המחלקה לחינוך טכנולוגי והכשרה מקצועית

03-5198825

tall@industry.org.il

הדפסשלח לחבר
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share