הסכם הכרה הדדית בין האיחוד האירופי לבין ישראל בבדיקות ה- GMP

בשורה למפעלי התרופות בישראל: לאחר מאמץ של 8 שנים, פרלמנט האיחוד האירופי  אישר הסכם הכרה הדדית בין האיחוד האירופי לבין ישראל בבדיקות ה- GMP (תנאי ייצור נאותים) למפעלי תרופות.

הסכםACAA  (Agreement on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Products), הוא הסכם טכני-מסחרי חשוב מאד המאפשר הכרה הדדית בבדיקות תאימות (בדיקות תנאי ייצור נאותים) בין ישראל והאיחוד האירופי,  הנערכות ע"י הרשויות המוסמכות באירופה ובארץ. מדובר בפרוטוקול מסגרת המאפשר המשך חתימה על נספחים בסקטורים שונים. הסקטור הראשון בו הושלם המהלך והינו חלק מההסכם שהובא עתה לאשרור הפרלמנט של האיחוד האירופי הינו ענף התרופות. משמעות ההסכם הינה כי יצרני התרופות בשני הצדדים יוכלו להשתמש באישור הניתן להם על ידי הרשות המקומית לצורך יצוא לצד השני. בנוסף לכך, יהיו פטורים מבדיקות פיזיות בנמלים לאותם מוצרים.

ההסכם הינו תוצאה של פעילות משותפת מאומצת בת כ- 8 שנים של גורמים רבים, ובהם מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת, משרד הבריאות, משרד החוץ, והתאחדות התעשיינים. במסגרת זו, אימצה ישראל את החקיקה האירופית בתחומים הרלבנטיים. התאמת החקיקה בארץ בתחום תקני הייצור של התרופות עם אישור תקנות הרוקחים החדשות אושרה בוועדת הכנסת במרץ 2010. בחודש מאי 2010 חתם על ההסכם שר התמ"ת הקודם בנימין בן אליעזר. מאז החתימה התעכב אישורו מסיבות פוליטיות, שהגיעו לקיצם עם אישור ההסכם בשבוע שעבר (22/10/2012) בפרלמנט האירופי.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share