איגוד מפיקי סרטי קולנוע וטלויזיה

10/01/2009
איגוד המפיקים בישראל הינו חבר בהתאחדות התעשיינים ופועל במסגרת איגוד תעשיות מוצרי בנייה וצריכה. האיגוד הינו עמותה רשומה, מכהן בה יו"ר, הנהלה, מנכ"ל בשכר ויועץ משפטי.

באיגוד חברים 150 מפיקים ומשרדי הפקה מתחום הקולנוע, הטלוויזיה, הפרסומת והמולטימדיה.

בשנת 2001 ובשנה השוטפת פועל האיגוד ביחד עם אגף היוצרים, הקרנות, מועצת הקולנוע ועוד לקידומה של תעשיית הקולנוע לאחר אישורו של חוק הקולנוע ע"י הכנסת והפעלת הליכי התקצוב וההקצאה של תקציבים לתעשייה - ע"י מועצת הקולנוע ומשרד התרבות.

משיגיע החוק לידי יישום עומדים לרשות תעשיית הקולנוע תקציבים גבוהים מאלה שעמדו לרשותה טרם חקיקתו של החוק. תקציב לעידוד הסרט הישראלי והמפעלים הנלווים אליו, תקציבים מיוחדים לאיגודים מקצועיים ואיגוד המפיקים ביניהם, למטרות של קידום מקצועי של הענף.

הסרת התלות של הענף ברצונם הטוב של הפוליטיקאים ושרים הינו הישג רב משמעות, המעוגן במקורות המוגדרים בחוק מתמלוגי הכבלים והערוצים המסחריים. אך אליה וקוץ בה: היקף התקציב הנגזר מתמלוגי הכבלים והערוצים המסחריים מחייב את אגף המפיקים לפעילות רחבת היקף ועומק, על מנת להבטיח כי בעלי עניין לא יובילו להפחתת שיעורי התמלוגים האלה, שכן בנפשה של התעשייה הוא.

נושאים נוספים בהם עסק האיגוד השנה:

1. מאבק על מעמדו של הקולנוע כענף חיוני במסגרת תקציביו של משרד התעשייה והמסחר בנושא תמיכה ביצוא ובשיווק, קופרודוקציות, מעבדה לפילם בישראל ועוד.
2. הערוץ השני - פעולות לשיפור מעמדה של ההפקה המקורית, במגמה להשפיע על הזכיינים לשפר את רמת התקציב, תוך הגדרת נאותות הפקה.
3. ערוץ מסחרי חדש - האיגוד פועל ליישומם של הכללים והדרישות המחייבות להפקה מקורית ולנאותות הפקה שנקבעו במכרז ואשר שעל פיהן קיבל ערוץ 10 את זיכיונו.
4. כבלים - קידום נושאים בתחום החקיקה והכללים מול המועצה לשידורי כבלים ולוויין, להגברת המחויבות של בעלי הרשיון להפקה מקורית ולאכיפת הדרישות להשקעה בתחום זה.
5. רשות השידור - האיגוד פעל מול מליאת הרשות בכנסת ובממשלה לקידום מהלכים שיביאו, יש לקוות, לתהליך הבראה של רשות השידור.
6. האיגוד פעל ליצירת חזית אחידה עם איגוד היוצרים לשם עריכת מאבק משותף על דמותה של ההפקה המקורית בכל גופי השידור, מול המחוקק ומול הרשויות, תוך פעולות הישרדות של המפיקים והיוצרים בתקופה של משבר מתמשך ומיתון עמוק במשק.
הדפסשלח לחבר
ענפים נוספים
מסיבת עיתונאים לרגל יום תעשיות מוצרי בנייה וצריכה התקיימה בתאריך 08.06.2009, 21/06/2009
התעשיין גד פרופר נבחר ליו"ר איגוד תעשיות מוצרי בניה וצריכה בהתאחדות התעשיינים, 15/01/2009
התעשיין יצחק בז'רנו - יו"ר חטיבת הבניה בהתאחדות התעשיינים., 13/01/2009
פרס "כחול-לבן" על רכש כחול לבן, 13/01/2009
איגוד תעשיות הריהוט בישראל, 10/01/2009
תת איגוד ענף התמרוקים, 10/01/2009
תת איגוד ענף הנעליים, 10/01/2009
תת איגוד ענף הנייר ומוצריו, 10/01/2009
תת איגוד ענף הדפוס, 10/01/2009
עזרה וכלים
התאחדות לשירות העסק שלך

עושים עסקים באינטרנט
הפניות והזדמנויות עסקיות באינטרנט
הסכם עם מאגר העסקים הארצי
IB2B   
מאגר העסקים הארצי המציע
הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל.

במאגר יותר מ- 32,000 חברות
ועסקים המקיימים בו פעילות ערה.ועוד..

לפרטים נוספים

 

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share