משתמשים במורד שרשרת האספקה (Downstream Users)

בקטגוריית משתמשים במורד שרשרת האספקה (downstream users) נכללים כל המשתמשים התעשייתיים בכימיקל בין אם השימוש בחומר הוא ליצירת תכשיר (למשל יצרן צבעים), שימוש בתהליכים תעשייתיים אחרים (למשל שמנים וחומרי סיכה) או יצרנים של  מוצרי צריכה כדוגמת יצרני רכיבים אלקטרוניים שהם שאינם מייצרים את חומרי הגלם, והם אדם או ישות משפטית אשר התאגדו במסגרת האיחוד האירופאי.
 
 משתמשים במורד שרשרת האספקה  נדרשים להעריך את דרגת הבטיחות שבשימוש בחומרים ולספק אמצעים מתאימים לניהול הסיכונים. הערכת דרגת הבטיחות מתבססת בראש וראשונה על מידע המתקבל מהספק בגיליון הבטיחות (SDS). כמו כן נדרש משתמש במורד שרשרת האספקה לוודא כי אופן ותנאי השימוש שלו בחומר נכללים בתרחישי החשיפה המופעים בנספח לגיליון הבטיחות.
 
כדי לקבל את המידע הרלוונטי יש למשתמש במורד שרשרת האספקה הזכות ליידע את הספק על אודות השימושים המתוכננים בחומר.  הספק יכול, אם הוא מעוניין בכך, לכלול שימושים אלו בהערכת הבטיחות הכימית כ"שימושים מזוהים" או להעביר את הבקשה במעלה שרשרת האספקה.
 
משתמש במורד שרשרת האספקה יכול לבחור לשמור את המידע על השימוש בחומר חסוי או להשתמש בחומר שלא על פי התנאים אשר מפורטים בתרחישי החשיפה שהוגשו לו. במקרים אלו, משתמש הביניים יצטרך להציג הערכת בטיחות לכימיקל (CSA) הבוחנת את תרחישי החשיפה מן השימוש בחומר ובמידת הצורך, השלמה להערכת הסיכונים של הספק. דרישה זו לא חלה במידה שמשתמש במורד שרשרת האספקה משתמש בחומר בכמות שנתית הקטנה מטון אחד.
 
במקרים נדירים משתמש במורד שרשרת האספקה יכול להציע ניסויים נוספים אם הוא מעריך שהם הכרחיים להשלמת ה- CSA הנעשית על ידו.

 

הדפסשלח לחבר
המידע הניתן באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהם. בנוסף, הדעת נותנת כי התכנים המופיעים באתר עלולים להשתנות מעת לעת על פי עדכונים ברגולציה. אתר זה מבוסס בחלקו על קטעי תרגום לא רשמיים של הוראות חקיקה זרות, פרשנויות להוראות חקיקה אלו ופסקי דין. ההוראות המחייבות מבחינה משפטית הן אלו המופיעות בשפת המקור.
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share