רישום

שלב הרישום מחייב יצרנים ויבואנים אירופאים להשיג מידע רלוונטי הנדרש בתקנת ה REACH ובנספחים המצורפים לה על כל החומרים הכימיים, בכמויות של טון אחד ומעלה לשנה, אותם הם מייצרים ו/או מייבאים לתוך האיחוד האירופאי.
 
רישום החומרים בסוכנות הכימיקלים האירופית יתפרש על פני אחת-עשרה שנים בהתאם לטווח המשקלי של החומר המיוצר/מיובא לאירופה ובהתאם לרמת הסיכון שלו.
 
שלב הרישום כולל הגשת תיק רישום טכני לסוכנות הכימיקלים האירופאית, עבור כימיקלים בכמויות של 1 טון ומעלה לשנה, ודוח בטיחות לכימיקל (CSR) עבור חומרים בכמויות של 10 טון ומעלה לשנה. היות ונדרש להגיש תיק רישום עבור כל חומר בנפרד, על היצרן/היבואן לזהות את כל החומרים בהם הוא עוסק.
 
המידע אשר יוגש בתהליך הרישום יפרט את סיווג הכימיקל ותכונותיו, הסיכונים לבני האדם ולסביבה הכרוכים בשימושו, מידע בדבר הדרך לניהול סיכונים אלו וכדומה. דוח הבטיחות לכימיקל יכלול תיעוד של ייצור הכימיקל והשימוש בו במהלך מחזור חייו.
 
כל החומרים הקיימים כבר בשוק (חומרים המוגדרים (Phase-in יכולים לעבור תהליך של קדם-רישום, במסגרתו יצרנים/יבואנים אירופאים מדווחים לסוכנות הכימיקלים האירופאית על כוונתם לרשום את החומרים אותם הם מיצרים /מייבאים, תוך זיהוי היצרן/יבואן והחומר המועמד לרישום. יצרנים/יבואנים אירופאים שרשמו בשלב קדם-הרישום את החומרים אשר הם מייצרים/מייבאים לאירופה זוכים להארכת הזמן לביצוע הבדיקות הנדרשות ולהשלמת הרישום המלא כמוכתב ב-REACH, תוך כדי המשך הסחר/השימוש בחומר. 
 
במידה שכימיקל מסוים לא יירשם, לא ניתן יהיה לייצרו, לייבאו או לעשות בו שימוש באיחוד האירופאי. כדי לצמצם עלויות, החקיקה מעודדת יצרנים ויבואנים לשתף פעולה ולחלוק ביניהם מידע בעת הכנת תיקי הרישום ואף להגיש תיקים משותפים לרישום.
 
במסגרת ה- REACH, סוכנות הכימיקלים האירופאית (ECHA) תתחזק את רשומות החומרים הנרשמים ותעדכן אותן באופן רציף וכן תוסיף חומרים חדשים  אשר במסגרת ה-REACH  מוגדרים non-phase in. כמו כן, תהליך הרישום יאפשר תיקון של רשומות ה EINECS במידה שהדבר נדרש.
 
לתיאור מפורט של תהליך הרישום, לחץ כאן.
 

02.08.2010 שימוע ציבורי לשיטות חילופיות לניסויים בבעלי חיים במוצרי קוסמטיקה - לחץ כאן
11.08.2010 הסוכנות האירופאית לכימיקלים מציעה עזרה ברישום חומרים - לחץ כאן

13.08.2010 המועד לרישום ב – REACH יידחה - לחץ כאן
24.08.2010 הסוכנות האירופאית לכימיקלים הודיע על שלשה חומרים שמועמדים להיכלל ברשימת הסיווג על פי תקנות CLP - לחץ כאן
25.08.2010 דיווח על מידע אנליטי - לחץ כאן

 

הדפסשלח לחבר
המידע הניתן באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהם. בנוסף, הדעת נותנת כי התכנים המופיעים באתר עלולים להשתנות מעת לעת על פי עדכונים ברגולציה. אתר זה מבוסס בחלקו על קטעי תרגום לא רשמיים של הוראות חקיקה זרות, פרשנויות להוראות חקיקה אלו ופסקי דין. ההוראות המחייבות מבחינה משפטית הן אלו המופיעות בשפת המקור.
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share